Product Description
6 pack of 27 ounce bags of woodpecker suet nuggets for birds.
Features
- Can Be Fed Alone On A Platform Feeder Or Nugget/Peanut Feeder
- Can Be Used In Traditional Feeders When Mixed With 5-10 LB Of Wild Bird Seed
- Resealable Bag
- Ingredients: Corn, Roasted Peanuts, Rendered Beef Suet, Oats, Soy Oil, Artificial Orange Flavoring & Yellow 6
- Product May Contain 1 Or All Of The Following Allergens:Milk, Tree Nuts, Fish, & Shellfish
- 27 OZ
- Pack Of 6 Bags
Specifications
| Brand: | C & S Products CO |
| Model Number: | 06109 |
| # Of Packs: | 6 |
| Flavor: | Woodpecker Suet |
| Size: | 27 OZ |
| Package Height: | 9.50" |
| Package Width: | 8.40" |
| Package Length: | 3.00" |
| Weight: | 1.69 lbs |
| Allergen Statement: | Yes |
| Country of Origin: | US |
| UPC: | 018222001095 |

