Product Description
Red molten hummingbird feeder that holds 18 oz of nectar capacity.
Features
- Thick Hand Blown Glass Base & Lid Holding Up To 18 OZ
- Easy Fill & Clean With A 3" Wide Opening & Silicone Gaskets For Leak Free Fit
- All Glass, Solicone, & Flower Ports Are Dishwasher Safe
- Comes With A Decorative Powder Coated Perching Ring
Specifications
| Brand: | Nature's Way |
| Model Number: | GHF5 |
| Nectar Capacity: | 18 oz |
| Package Height: | 8.25" |
| Package Width: | 8.25" |
| Package Length: | 4.00" |
| Weight: | 1.90 lbs |
| Rated For Outdoor Use: | Yes |
| Country of Origin: | CN |
| UPC: | 857907005214 |
