Product Description
Red antique square glass bottle hummingbird feeder that holds 24 ounces of nectar capacity.
Features
- Hardened Square Glass Nectar Container
- 4 Decorative Feeding Ports
- Brushed Copper Base Comes Apart For Easy Cleaning
- 24 OZ Nectar Capacity
Specifications
| Brand: | Woodstream |
| Model Number: | 8116-2 |
| Feeder Color: | Red |
| Nectar Capacity: | 24 OZ |
| # Of Feeding Ports: | 4 |
| Package Height: | 10.50" |
| Package Width: | 5.51" |
| Package Length: | 5.49" |
| Weight: | 1.39 lbs |
| Rated For Outdoor Use: | Yes |
| Country of Origin: | CN |
| UPC: | 078978811621 |
