Product Description
18" tube onyx removable base feeder that has four nyjer seed feeding ports.
Features
- 2.75" Diameter
- 4 Port Nyjer Seed Bird Feeder With Removable Base
- Easy Open Top: By Pressing The Button At The Top Of The Feeder
- You Can Now Easily Fill The Feeder Without Taking It Off Of The Hook Or Tree
- Lower The Hanger When Its Not In Use
- Fully Assembled
Specifications
| Model Number: | CC18N |
| Feeder Color: | Clear |
| Feeder Height: | 18" |
| Diameter: | 2.75" |
| # Of Feeding Ports: | 4 |
| Package Height: | 3.00" |
| Package Width: | 3.00" |
| Package Length: | 18.00" |
| Weight: | 2.20 lbs |
| Rated For Outdoor Use: | Yes |
| Country of Origin: | US |
| UPC: | 021964252458 |
