2 Pack
1 Watt
(Per Lamp)
G23 Base
120-277V AC
Product Description
Watt-Man 2 pack of white 120-277 volt G23 base (PL compact fluorescent) LED exit sign retrofit lamps.
Product Features
White Exit Sign Retrofit
The white LED lamp is for retrofitting "Chicago Style" exit signs.
Solid State Electronics
Uses only 1 watt per lamp and keeps your exit sign lit for longer.
Specifications
| Brand | Watt-Man LED Lighting |
| Pack | 2 Pack |
| Product Type | Exit Sign |
| Lamp Shape | LED Exit Sign Retrofit |
| Lamp Base |
G23 (PL5, PL7, or PL9 Compact Fluorescent) |
| Technology | LED |
| Watts | 1W |
| Color Temp | White |
| Length | 4-5/8" |
| Voltage | 120-277V AC |
| Surge protected | Yes |
