2 Pack
1 Watt
(Per Lamp)
Candelabra Base
120V AC
Product Description
Watt-Man 2 pack of green 120 volt candelabra base (E12) LED exit sign retrofit lamps.
Product Features
Green Exit Sign Retrofit
The green LED lamp is for retrofitting green stencil face exit signs.
Solid State Electronics
Uses only 1 watt per lamp and keeps your exit sign lit for longer.
Specifications
| Brand | Watt-Man LED Lighting |
| Pack | 2 Pack |
| Product Type | Exit Sign |
| Lamp Shape | LED Exit Sign Retrofit |
| Lamp Base | Candelabra (E12) |
| Technology | LED |
| Watts | 1W |
| Color Temp | Green |
| Length | 4-1/2" |
| Voltage | 120V AC |
| Surge protected | Yes |
Spec Sheet:
UBW120C-G Spec Sheet
