2 Pack
1 Watt
(Per Lamp)
G23 Base
277V AC
Product Description
Watt-Man 2 pack of green 277 volt G23 base (PL compact fluorescent) LED exit sign retrofit lamps.
Product Features
Green Exit Sign Retrofit
The green LED lamp is for retrofitting green stencil face, compact PL fluorescent exit signs.
Solid State Electronics
Uses only 1 watt per lamp and keeps your exit sign lit for longer.
Specifications
| Brand | Watt-Man LED Lighting |
| Pack | 2 Pack |
| Product Type | Exit Sign |
| Lamp Shape | LED Exit Sign Retrofit |
| Lamp Base |
G23 (PL5, PL7, or PL9 Compact Fluorescent) |
| Technology | LED |
| Watts | 1W |
| Color Temp | Green |
| Length | 4-5/8" |
| Voltage | 277V AC |
| Surge protected | Yes |
Spec Sheet:
UBW277P-G Spec Sheet
