150 Watts Max
Medium Base
Socket
120V AC
Product Description
Elco PAR16 to PAR38 track head light fixture with a black finish.
Specifications
| Brand Name | Elco Lighting |
| Fixture Type | Track Head |
| Track Type | 1 or 2 Circuit Track Compatible |
| Bulb Included | No |
| Fixture Adjustability |
180° Vertically 358° Rotation |
| Works with Lamp Sizes | PAR16 to PAR38 |
| Socket Size | Medium Base |
| Finish | Black |
| Max Wattage | 150W |
| Length | 8-1/4" |
| Width | 4-1/2" |
| Height | 2" |
| Voltage | 120V AC |
| Dimmable | Lamp Dependent |
| For Use Indoors | Yes |
| cULus Listed | Yes |
| ETL Listed | Yes |
| RoHS Compliant | Yes |
| Made In | China |
Spec Sheet:
ET642B Spec Sheet
