70 Watts Max
120V AC
Product Description
Elco PAR30, PAR38 track head light fixture with a white finish.
Specifications
| Brand Name | Elco Lighting |
| Fixture Type | Track Head |
| Track Type | 1 Circuit |
| Bulb Included | No |
| Works with Lamp Sizes | PAR30, PAR38 |
| Socket Size | Med |
| Finish | White |
| cUL Listed | Yes |
| Max Wattage | 70W |
| Length | 5" |
| Width | 6" |
| Height | 3-3/4" |
| Voltage | 120V AC |
| Dimmable | Lamp Dependent |
| For Use Indoors | Yes |
| UL Listed | Yes |
| Made In | Taiwan |
