150 Watts Max
Medium Base
120V AC
Product Description
Nora Lighting line voltage PAR38 rear loading gimbal ring track head with Silver finish.
Product Features
Fully Adjustable
Yoke provides full adjustment of light source.
Specifications
| Brand Name | Nora Lighting |
| Finish | Silver |
| Max Wattage | 150W PAR38 |
| Track Type | 1 or 2 Circuit Track Capable. |
| Length | 6" |
| Height | 10-1/8" |
| Diameter | 5-3/8" |
| cULus Listed | Yes |
| Country of Origin | China |
| UPC | 732180303397 |
Spec Sheet:
NTH-108S Spec Sheet
