Wet Locations
1 Year Warranty
Product Description
Nuvo 2" diameter outdoor PVC mounting post stake with green finish.
Specifications
| Material | PVC |
| Finish | Green |
| Length | 2" |
| Width | 2" |
| Height | 18" |
| Diameter | 2 |
| Wet Location Rated | Yes |
| UL Classification | cULus - Wet Location Rated |
| Warranty | 1 Year Limited |
| UPC | 045923766381 |
Spec Sheet:
76-638 Spec Sheet
Instructions:
Installation Instructions
