50 Watts Max
GU5.3 Base
12V
Product Description
Nora Lighting 12 volt MR16 mini die cast cylinder track head with white finish.
Product Features
Fully Adjustable
Yoke provides full adjustment of light source.
Specifications
| Brand Name | Nora Lighting |
| Finish | White |
| Socket | GU5.3 |
| Max Wattage | 50W MR16 |
| Track Type | 1 or 2 Circuit Track Capable. |
| Length | 3" |
| Height | 4-7/8" |
| Diameter | 2-1/4" |
| cULus Listed | Yes |
| Country of Origin | China |
| UPC | 732180320110 |
Spec Sheet:
NTL-203W Spec Sheet
